12.11.2015 Prešov
EUROCUP 2015

Medzinárodnej barmanskej súťaže juniorov Eurocup 2015 sa 12. novembra tohto roku v Prešove zúčastnila aj Hotelová akadémia Jána Andraščíka z Bardejova, ktorej tím tvorili mladé barmanky – hotelierky: piatačka Miriama Fornadeľová a tretiačka Martina Maníková. Barmanskú súťaž organizovala už po 23-krát Hotelová akadémia v Prešove.
Kto namiešal najlepší Before dinner cocktail? Tohto roku to bola Mirama Fornadeľová, študentka Hotelovej akadémie Jána Andraščíka, s víťazným nápojom Ginger secret. Miriama zároveň získala 1. miesto v kategórii jednotlivcov a stala sa tak absolútnou víťazkou Eurocupu 2015.
V rámci tohtoročného 23. ročníka EUROCUPu v Prešove sa po prvy krát konala súťaž Slovak barista cup junior, kde si vyskúšali svoje zručnosti i naši baristi – Karin Popovcová a Alojz Dinis. Súťaž pozostávala z dvoch častí. V 1.časti pripravovali baristi 2 espressa, 2 cappuccina a voľné miešané nápoje, ktorých základom bolo espresso. V druhej časti bolo úlohou súťažiacich zložiť a nastaviť mlynček na kávu.
Viac fotiek z Eurocupu 2015 si pozrite tu.